Jesteśmy na facebooku
Medycyna.jpg
promocjenasza kadra

Skontaktuj się z nami:

tel. do rejestracji: 796-967-102
klinikakurban@wp.pl

Zabiegi odmładzające dłoni

Zadbane dłonie są bardzo ważnym elementem naszego wizerunku, to właśnie dłonie wyciągamy, żeby się przywitać a przede wszystkim wyciągamy i podajemy dłoń, żeby się przedstawić, dlatego uważa się, że dłonie to nasza wizytówka.

Wraz z upływem czasu skóra dłoni traci sprężystość, jędrność, staje się cienka. Zanikają mięśnie i podskórna tkanka tłuszczowa, co powoduje, że przez skórę prześwitują naczynia krwionośne, ścięgna i zarysy kości śródręcza, a dłonie wyglądają na wychudzone. Ponadto, dłonie w większym stopniu niż inne części ciała, nieustannie są eksponowane bez odpowiedniego zabezpieczenia na światło słoneczne. Objawami fotostarzenia w obrębie skóry rąk są m.in. plamy soczewicowate i rogowacenie posłoneczne, widoczne jako żółtawe bądź brązowe przebawienia. Dłonie są również najbardziej narażone na działanie zewnętrznych czynników środowiskowych (różnice temperatur, wiatr, detergenty, niewłaściwa pielęgnacja itp.) oraz zawodowych (kontakt ze środkami chemicznymi, drażniącymi itp.) przyspieszających fizjologiczny, związany z wiekiem proces starzenia się skóry.

Leczenie dłoni nie należy do łatwych, ponieważ skóra w tej okolicy ze względu na odmienną budowę anatomiczną jest bardziej wrażliwa na czynniki uszkadzające niż np. skóra twarzy. Skóra dłoni znacznie wolniej się regeneruje, szczególnie u osób starszych. Nie wszystkie zbiegi odmładzające, stosowane w obrębie twarzy, można przeprowadzać na dłoniach. Do niedawna niedostępne były nieinwazyjne techniki, które umożliwiałyby skuteczną poprawę wyglądu dłoni. Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej do dyspozycji lekarzy jest wiele metod – niektóre z nich opracowano specjalnie z myślą o dłoniach, pozostałe stanowią pewne modyfikacje zabiegów wykonywanych również w obrębie innych części ciała.

Zabiegi odmładzające dłonie, wykonywane w naszym gabinecie:

  • mezoterapia igłowa wykonywana preparatami aminokwasów, kwasu hialuronowego, polinukleotydów
  • zabiegi hydrobalans
  • pelingi medyczne
  • dermamelan

Zabiegi wykonywane na dłoniach dobierane są przez lekarza medycyny estetycznej, indywidualnie do potrzeb pacjenta, jednak najlepsze efekty estetyczne możemy osiągnąć, łącząc ze sobą różnego rodzaju zabiegi.