Jesteśmy na facebooku
Medycyna.jpg
promocjenasza kadra

Skontaktuj się z nami:

tel. do rejestracji: 796-967-102
klinikakurban@wp.pl

Zabiegi liftingujące twarzy i dekoltu

Są to zabiegi, w wyniku których skóra jest lepiej nawodniona, odżywiona i napięta, dzięki czemu odzyskuje młodzieńczy wygląd. Drobne zmarszczki zanikają, a głębsze ulegają spłyceniu. W tym celu w naszej klinice stosuje się zabiegi mezoterapii, które polegają na bardzo płytkim wstrzyknięciu pod skórę substancji aktywnych. Sama procedura nie jest bardzo bolesna i nie wymaga znieczulenia.

Zabiegi na skórę twarzy i szyi dostosowujemy do indywidualnych potrzeb pacjentki. Najczęściej są to 4 stopnie kondycjonowania skóry:

 1. Nawodnienie.
 2. Odżywienie.
 3. Eliminacja wolnych rodników.
 4. Odnowa komórkowa, regeneracja kolagenu.

Każdy z tych stopni może być naszym indywidualnym celem leczniczym.

W warunkach zdrowia naskórek stanowi szczelną barierę, która zapobiega oddziaływaniu na głębsze warstwy skóry szkodliwych czynników środowiskowych, ale jego własności izolacyjne okazują się niekorzystne w sytuacji, gdy pragniemy dostarczyć skórze z zewnątrz niezbędne substancje rewitalizujące i odżywcze. Mezoterapia igłowa została opracowana w celu ominięcia utrudniającej przenikanie warstwy rogowej naskórka.

Śródskórne lub podskórne, cykliczne wstrzyknięcia substancji biologicznie czynnych techniką mikronakłuć zapewniają wysoką skuteczność i efektywność działania miejscowego. Roztwory przygotowywane do iniekcji są zwykle mieszaniną kilku substancji aktywnych, dobieranych w zależności od rodzaju zabiegu oraz potrzeb pacjenta.

Zabiegi mezoterapii mogą być wykonywane tylko przez lekarzy i wymagają bezwzględnego przestrzegania zasad aseptyki. W niektórych okolicach ciała, u wrażliwych pacjentów, można zastosować znieczulenie miejscowe kremem.

Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że mezoterapia jest bezpieczna i skuteczna zarówno w terapii, jak i profilaktyce wielu zaburzeń. Zabieg można przeprowadzać zarówno w okolicach twarzy, szyi, dekoltu, jak też na dłoniach, owłosionej skórze głowy i innych częściach ciała. Śródskórne iniekcje substancji czynnych zwiększają metabolizm komórek, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, poprawiają mikrokrążenie i lipolizę w tkance podskórnej.

Przeciwskazania do mezoterapii:

 • ciąża, karmienie piersią
 • wywiad alergiczny
 • miejscowe stany zapalne skóry, w tym opryszczka
 • chemioterapia
 • alergia na chrom i nikiel (igły)
 • przyjmowane preparatów obniżających krzepliwość krwi
 • choroby autoimmunologiczne

Mezoterapia to gwarancja szybkich i widocznych efektów rewitalizacji skóry. Ma również doskonały wpływ na samopoczucie pacjentów. Skóra po zabiegu jest wygładzona, rozjaśniona, odświeżona. Twarz sprawia wrażenie wypoczętej i młodszej.

W mezoterapii ważna jest systematyczność. Pobudzenie regeneracji naskórka i skóry właściwej podczas regularnych zabiegów mezoterapii powoduje odmłodzenie skóry oraz zahamowanie procesów starzenia się. Zabiegi powinno się wykonywać się co 10-14 dni.