Jesteśmy na facebooku
Default.jpg
promocjenasza kadra

Skontaktuj się z nami:

tel. do rejestracji: 796-967-102
klinikakurban@wp.pl

Radiesse (hydroksyapatyt wapnia)
Czym jest Radiesse?

Radiesse to wypełniacz poprawiający objętość skóry. Jest bezpieczny i skuteczny. Spłyca zmarszczki, modeluje kontur twarzy, odmładza dłonie. Dzięki pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze, efekty zastosowania Radiesse są natychmiastowe i utrzymują się przez długi czas.

Na czym opiera się działanie Radiesse?

Głównym składnikiem preparatu przeznaczonego do zabiegu jest hydroksyapatyt wapnia, którego opatentowany skład jest identyczny z zawartym w ludzkich kościach i zębach. Dzięki temu unikalna receptura środka jest w 100% biokompatybilna i nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Zabieg jest więc w pełni bezpieczny dla skóry, co potwierdzają liczne badania kliniczne.

Na czym polega skuteczność zabiegu Radiesse?

Specjalny żelowy nośnik daje natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny już od pierwszego momentu zastosowaniu kuracji i u większości pacjentów utrzymujący się ponad rok. Zabieg Radiesse pobudza naturalne procesy odnowy skóry. Po wchłonięciu zaaplikowanego żelu przez makrofagi (około 4 miesiące) pobudzone przez substancję aktywną fibroblasty produkują nowy kolagen. Jego produkcja odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, który tworzy w tkankach rodzaj „rusztowania” i stymuluje produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra staje się gęstsza, a jej struktura wyraźnie się poprawia.

Jakie są efekty zabiegu?

Kuracja metodą Radiesse pozwala na wypełnienie umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych oraz obszarów jarzmowych. Poprawie ulegają również rysy twarzy jej kształt i kontur, również kontur nosa.

Radiesse wykorzystywany jest także w celu odmładzania grzbietowej powierzchni dłoni. Po zabiegu skóra jest elastyczniejsza, gładsza, naturalnie odmłodzona.

Jak należy postępować przed zabiegiem i po nim?

Dzięki unikalnej recepturze preparatu przeznaczonego do zabiegu, który jest w 100% biokompatybilny, nie ma konieczności wykonywania testów antyalergicznych. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, jednak po 3-4 miesiącach zalecana jest konsultacja lekarska, w celu oceny stanu skóry. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, przeprowadza się zabieg uzupełniający. Powrót do codziennej aktywności jest możliwy bez konieczności rekonwalescencji. Jeżeli pojawią się objawy niepożądane (zaczerwienienia, obrzęk, ból) znikają samoistnie zazwyczaj po 2-3 dniach.