Jesteśmy na facebooku
Medycyna.jpg
promocjenasza kadra

Skontaktuj się z nami:

tel. do rejestracji: 796-967-102
klinikakurban@wp.pl

Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Metoda lipoterapii iniekcyjnej, zwanej najczęściej lipolizą, zwanej najczęściej lipolizą, stanowi dziś doskonałą alternatywę, dla tych którzy nie są otyli, lecz pragną usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej bez konieczności poddawania się chirurgicznemu zabiegowi liposukcji.

Lipoliza pozwala na eliminację małych, nagromadzonych miejscowo ilości tłuszczu. Stosuje się ją w celu redukcji tkanki tłuszczowej na twarzy – celem usunięcia tak zwanego drugiego podbródka, zmniejszenia policzków, jak również w innych partiach ciała, takich jak brzuch, pośladki, uda czy biodra.

Zabieg polega na wstrzyknięciu dawki preparatu ustalonej przez lekarza bezpośrednio do tkanki tłuszczowej w celu jej redukcji. Substancja przenika przez błony komórkowe do środka komórek tłuszczowych, niszcząc ich strukturę. Po przeniknięciu do komórek doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteidami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.

Liczba zabiegów koniecznych do przeprowadzenia zależy od grubości tkanki tłuszczowej w miejscu, z którego chcemy ją wyeliminować.

Skóra po zabiegu usuwania tkanki tłuszczowej jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację celullitu.
Osoby, które zdecydowały się na ten rodzaj terapii, najczęściej określają ją jako średniobolesną. Choć przez kilka dni po lipoterapii, w miejscach nią objętych, może wystąpić przejściowe zaczerwienienie, obrzęk, uczucie dyskomfortu i niewielki ból, to już godzinę po zabiegu większość pacjentów wykazuje normalną aktywność fizyczną.

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować po około trzech tygodniach od momentu przeprowadzenia każdego zabiegu. Zazwyczaj jest to utrata od dwóch do czterech centymetrów w obwodzie, w miejscu, w którym zastosowano preparat. Ze względu na brak możliwości podania pacjentowi większej ilości substancji, lipolizę zawsze przeprowadzana jest etapami. W celu przyspieszenia efektów kuracji, lekarze coraz częściej zalecają stosowanie drenażu limfatycznego.

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg,
  • nadmierna otyłość,
  • ciężkie choroby nerek i wątroby,
  • choroby związane z krzepliwością krwi,
  • zaburzenia miesiączkowania,
  • padaczka,
  • alergia na któryś ze składników podawanych w czasie lipoterapii iniekcyjnej.