Jesteśmy na facebooku
Medycyna.jpg
promocjenasza kadra

Skontaktuj się z nami:

tel. do rejestracji: 796-967-102
klinikakurban@wp.pl

Leczenie nadpotliwości

Nadmierna potliwość jest bardzo częstym problemem ludzi aktywnych, żyjących w ciągłym pośpiechu i stresie. Mokra dłoń czy krople potu na czole utrudniają funkcjonowanie wielu ludziom w życiu osobistym i zawodowym.

Toksyna nie leczy przyczyn nadmiernej potliwości, tylko skutecznie usuwa jej objawy, hamując wydzielanie acetylocholiny i blokując współczulne unerwienie gruczołów potowych, doprowadzając do blokady nadmiernego wydzielania potu na długi czas.

Zabieg polegający na wstrzyknięciach toksyny jest bezpiecznym i niezwykle skutecznym sposobem w walce z nadmierną potliwością pach, dłoni, stóp i twarzy.

Zabieg polega na punktowym ostrzykiwaniu niewielką ilością preparatu miejsc o zwiększonej potliwości (twarz, pachy, dłonie, stopy). Substancja wstrzykiwana jest za pomocą bardzo cienkiej igły, a Pacjent poddany jest znieczuleniu miejscowemu.
Efekty w postaci zniwelowania nadpotliwości widoczne są po około 5 dniach. Trwałość zabiegu wynosi około 6 miesięcy. Niekiedy efekt działania leku jest dłuższy z powodu wyeliminowania czynnika emocjonalnego nasilającego pracę gruczołów potowych.
Podobnie jak w przypadku leczenia zmarszczek, zabieg może być wielokrotnie powtarzany.