Jesteśmy na facebooku
Medycyna.jpg
promocjenasza kadra

Skontaktuj się z nami:

tel. do rejestracji: 796-967-102
klinikakurban@wp.pl

Konturowanie rysów twarzy – volumetria

Idealna, najbardziej pożądana z estetycznego punktu widzenia twarz ma kształt owalny, a jej rysy są łagodne.
Takie twarze posiadają dzieci i osoby młode.

W procesie starzenia się dochodzi do zaniku tkanek podporowych, głównie podskórnej tkanki tłuszczowej, a także elementów kostnego rusztowania twarzy.

Najbardziej narażona na straty tkanki tłuszczowej jest okolica środkowa twarzy (skronie, kości policzkowe, region nosowo-wargowy oraz kąciki ust). W mniejszym stopniu zjawisko to dotyczy żuchwy i podbródka.

Wskutek tych zmian dochodzi do harmonijnego owalu twarzy, rysy stają się wyostrzone, policzki zapadają się, a nadmiar skóry ma tendencję do opadania.

Volumetria polega na modelowaniu owalu twarzy oraz uzyskaniu dawnych rysów poprzez przywracanie utraconej objętości tkanek. W efekcie zyskujemy nie tylko ładne rysy twarzy, ale także lepsze napięcie skóry oraz wygładzenie, usunięcie zmarszczek powstałych w wyniku ubytku tkanki tłuszczowej.

Dawniej, jedyną dostępną metodą było chirurgiczne przeszczepianie w obręb twarzy własnej tkanki tłuszczowej pacjenta pobranej uprzednio z innych miejsc. Obecnie, dzięki opracowaniu specjalnych, wysoko usieciowanych preparatów kwasu hialuronowego przeznaczonych do volumetrii, zabiegi można wykonywać w gabinetach medycyny estetycznej. Preparaty te odznaczają się silnymi właściwościami podtrzymującymi oraz długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie wolnych rodników.

Modelowanie owalu twarzy to mało inwazyjny, niebolesny (wystarcza znieczulenie miejscowe) zabieg trwający około 20 minut. Preparat wstrzykiwany jest do tkanki podskórnej, a widoczne efekty są natychmiastowe i utrzymują się ponad rok.

Volumetrię najczęściej wykonuje się w celu przywrócenia twarzy młodego wyglądu, podając kwas hialuronowy w okolicach skroni, kości policzkowych, policzków i podbródka. Zabieg ten przeznaczony jest jednak nie tylko dla osób, które z wiekiem lub w wyniku zbyt raptownego odchudzania utraciły dawną jędrność i objętość twarzy. Metodą tą można także korygować nieprawidłowe proporcje, niedoskonałości i dysharmonię twarzy powstałe np. po wypadku lub w wyniku operacji.

Obecnie połączenie metody volumetrii, korekcji zmarszczek z użyciem preparatów kwasu hialuronowego o mniejszej gęstości oraz toksyny jest coraz częściej stosowaną alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy.

W naszej klinice do zabiegów volumetrii używamy następujących preparatów:

  • Sub Q
  • Volume
  • Princess Volume